korektorka

neopravuje: pornografické, násilné, homofobní a rasistické texty. Pokud Vám hodně záleží na rychlém termínu korektury, poptejte se prosím raději u některých jiných kolegů. 

cena od 75,– Kč za NS
kontaktovat / REFERENCE


(korektorský test absolvován 06/2019)

Opravené publikace a praxe:

Preferuji kvalitní práci za rozumnou cenu před bleskovými termíny, které bývají často na úkor kvality. V případě zájmu vám mohu nezávazně stanovit cenu za korekturu pokud mi zašlete text, pošlu vám obratem cenu a opravenou krátkou část textu zdarma jako ukázku své práce.

Autorka e-booků „3 STUPNĚ K ÚSPĚŠNÉ BAKALÁŘCE“, „CO ZKONTROLOVAT, NEŽ ODEVZDÁTE BAKALÁŘKU“ a „JAK NA KOREKTURU E-BOOKU“

Opravené publikace a praxe:

kniha Nové začátky: děje se to právě teď – Vladi Vavroušková a Anička KABOTOVÁ – www.tiskdo1000.cz, 2018, ISBN 978-80-270-4068-1

kniha Zlatá královna
Kateřina Okurková, nakladatelství KLIKA, 2020, ISBN 978-80-88298-76-2

kniha Osudy válkou změněné
Jitka Závodná,  Týn nad Vltavou – Nová Forma, 2018, ISBN 978-80-7612-029-7

kniha Housle
Lanc Václav, www.houslelanc.cz – sazba dptstudio.cz, 2018

kniha Dubínek a Modřínek
Martina Urbanová, nakladatelství KLIKA, 2020, ISBN 978-80-88298-81-6

e-book Co čekat od šestinedělí? Pojďte se dozvědět něco víc, než se říká…
Iveta Krošláková

Některé opravené knihy:

Pravidelně spolupracuje s neziskovou organizací Člověk v tísni (Jeden svět na školách) korektury vzdělávacích a informačních materiálů pro školy.

*

Vzdělání:

Pedagogická fakulta UK, obor Český jazyk a literatura, titul Mgr.


HODNOCENÍ zákazníků:

Paní Ďuríčková mi dělala korekturu knihy. Byla to moje první kniha (čili i první korektura) a já jsem moc ráda, že ji dělala zrovna ona. Paní Ďuríčková je velmi milá a opravdu rozumí tomu, co dělá. Navíc mi i přišlo, že jsme si sedly, že dokonale rozuměla tomu, co se snažím vyjádřit. Moc děkuji. Doufám, že u mé další knihy se na ni budu moci opět obrátit.

Kateřina Okurková
autorka knihy Zlatá královna

* * *

S korekturou paní Veroniky jsem moc spokojená. Když jsem viděla, kolik vynechaných, přehozených písmenek nebo mezer navíc v textu mám, nemohla jsem tomu uvěřit. Skvělé oči a postřeh.
Ve dvou místech bylo také nutno pozměnit formulaci vět. Paní Veronika navrhla úpravu, já ji předělala do stylu knihy a věřím, že se vše povedlo k oboustranné spokojenosti. Moc ráda jsem za to, že jsem v rozhodování měla „volnou ruku“ a paní Ďuríčková byla skvělá poradkyně. Až budu plánovat korekturu své další knihy, určitě se s prosbou o ni obrátím opět na paní Veroniku.

Martina Urbanová
autorka knihy Dubínek a Modřínek

* * *

Má-li vzniknout dobrá kniha, která potěší své čtenáře, je k tomu třeba mnoha úsilí. A to nejen od samotného autora, ale také spousty dalších lidí, kteří pomáhají při zrodu toho křehkého díla.
Právě tak, jako je zapotřebí najít dobrého nakladatele, který knihu zaštítí z prodejního hlediska, je důležitý korektor nebo korektorka, která texty přečte, poopraví a v krizových partiích nasměřuje text tak, aby snáze proplouval celým příběhem. Veronika Ďuríčková je jednou z těch korektorek, které text dokáží správně uchopit, opravit gramatické a pravopisné chyby, a především upozornit na jakýkoliv nesoulad ve slovech či větách. Ba co víc, velmi dobře procítí atmosféru celého příběhu a díky svému citu pro literaturu dovede dílo ke zdárnému konci. Děkuji mnohokrát za vynikající korektury.

Jitka Závodná – spisovatelka
www.jitkazavodna.cz

* * *

Děkuji paní Ďuríčkové za výborně odvedenou práci na připravované pohádkové knize. Díky jejímu citlivému zásahu se kniha více přiblížila dětským představám a za to jí moc děkuji! S její prací jsem nadmíru spokojen a v případě, že se opět pustím do psaní, budu rád, když se na ni budu moct obrátit.

Tomáš Paur – autor připravované dětské knihy

* * *

S prací Veroniky Ď. jsem velmi spokojená, i cena mi vyhovuje, ale nejdůležitější je, že se jí téma, kterým se zabývám, líbí, a tak vím, že se do textů umí vcítit a opravuje je i srdcem. Jsem šťastná, že mi ji vesmír poslal do cesty. A pokud někdo hledáte spolehlivou a šikovnou korektorku, mohu doporučit. Veroniko děkuji, jsi skvělá!

Vladimíra Vavroušková, OSVČ
http://vladivavrouskova.com/

* * *

Díky Veronice nemusím plýtvat energií na hledání chyb. Díky druhým očím mám jistotu, že klientovi neodchází něco nesmyslného a nelogického. Má mou plnou důvěru a rád s ní spolupracuji.

Petr Kaňka
Kashioka Solutions s.r.o., www.kashioka.cz/

* * *

Paní Ďuríčková dělala jazykovou korekturu mé kuchařky pro psy. Přesto, že jsem měla text ve formě obrázků v pdf a nešel převést do Wordu, poradila si. Rychlá a bezproblémová komunikace, kvalitně odvedená práce. Co víc si přát? Kéž by všechny služby u nás fungovaly takto…

Jana Kubiszová
autorka webu Psí keksík – http://psikeksik.cz/

* * *

Veronika své práci korektorky opravdu rozumí. Dříve jsem si texty opravoval většinou sám. A pokaždé, když jsem si náhodou četl text znovu, jsem objevil nějakou chybu. Teď jsem si správností textu jistý. Po několika článcích jsem se proto rozhodl, že mi udělá korektury všech mých článků na webu i několika rozpracovaných delších textů. Veroniku mohu doporučit každému, kdo si je jistý, že má v tomto oboru mezery, a zároveň i těm, kdo chtějí mít texty opravdu bezchybné.

David Dovhun, OSVČ
autor e-booku Jak z deprese jednou provždy; www.daviddovhun.cz

* * *

S Vaší korekturou jsem velice spokojená, z jejího výsledku nadšená. Opravdu to stálo za to Vám práci poslat. Kdybych se rozhodla ještě někdy studovat, určitě se na Vás obrátím a velmi ráda Vás doporučím dál. Rovněž s Vámi byla velice příjemná komunikace a rychlé jednání. Jak říkám, naprostá spokojenost!

Ivana Poláková
studentka (jazyková korektura diplomové práce)

* * *

Paní Ďuríčková, Vy jste kouzelnice! Mockrát děkuji za výborně odvedenou práci! Jsem Vám velmi vděčná. Ještě jednou moc děkuji.

Radka Novotná
studentka, korektura bakalářské práce

* * *

S jazykovou korekturou své diplomové práce od paní Ďuríčkové jsem byla velmi spokojena. Skvělá komunikace, ochota, rychlost zpracování a odpovídající cena. Mohu jen doporučit.

Petra Felbabová
studentka, korektura diplomové práce

* * *

Korektury paní Ďuríčkové jsou vždy rychlé a přesné, je možné se na ni obrátit i se stylistickými nesrovnalostmi. Výhodou je i velmi příjemná komunikace a snadná domluva. Ráda ji doporučuji dál.

Veronika Stehlíková, koordinátorka projektu Příběhy bezpráví,
Jeden svět na školách – www.jsns.cz // www.clovekvtisni.cz

* * *

Paní Ďuríčková prováděla korektury mým e-bookům a také textům na web. V textech opravdu pečlivě opravila nejen pravopisné chyby, ale také text uvedla do souladu tak, aby zněl dobře a byl čtivý. Je vidět, že textům věnuje opravdu maximální pozornost a péči a na odvedené práci jí záleží. Jsem opravdu spokojena jak s odvedenou prací, tak s bezproblémovou komunikací a domluvou. Určitě se v budoucnu budu s korekturou textů na paní Ďuríčkovou obracet. Mockrát děkuji.

Iveta Krošláková
www.nebojsematerstvi.cz

* * *

Moc děkuji paní Ďuríčkové za jazykovou a gramatickou korekturu mé diplomové práce, byla jsem spokojena. Skvělá a rychlá komunikace, vždy byla ochotná pomoci, rychlost zpracování a odpovídající cena, mám větší problém s českými texty, protože jsem cizinka, ale paní Veronika mi vždy se vším pomohla. Mohu jen doporučit.

Anastasiia Silivonchyk
studentka, korektura diplomové práce 

* * *

Paní Ďuríčková děkuji Vám moc, skvělá práce. Než jsem Vás jako korektorku poznal, tak jsem si bláhově myslel, že když jsem publicista z  Čech, tak dobře umím česky. Vaše korektura je dokonalá. Připravuji další knihu a těším se tedy na další naši spolupráci.

Miroslav Haňka
autor knihy esejů Nemesis není holka pro tebe

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů